
Dni Kultury Buddyjskiej w Kędzierzynie-Koźluu
- Szczegóły
- Utworzono: środa, 12, kwiecień 2017 11:42

Zapraszamy wszystkich poszukujących na spotkania w ramach Dni Kultury Buddyjskiej, które będą odbywać się w Kędzierzynie-Koźlu od 21 - 24.04! |
40-lecie buddyzmu w całej Polsce obchodzimy od jesieni 2016 r. Latem b.r. przypada 20-lecie Ośrodka buddyjskiego w Kędzierzynie-Koźlu. W związku z tym zapraszamy na Dni Kultury Buddyjskiej w naszym mieście, które odbędą się w terminie 21-24 kwietnia w MOK Kędzierzyn-Koźle, Aleja Jana Pawła II 27.
Program:
21.04 piątek: wernisaż wystawy "Budda w podróży"
DK „Chemik”, Galeria Sztuk Wszelakich, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 7 maja.
22.04 sobota:
"U źródeł szczęścia i wolności. Wprowadzenie do buddyzmu." - spotkanie z nauczycielem buddyjskim
DK „Chemik”, Galeria Sztuk Wszelakich, godz. 17.00
23.04 niedziela:
"Jak prawdziwa jest rzeczywistość?" - spotkanie z nauczycielem buddyjskim
Ośrodek Buddyjski, ul. Głowackiego 9A/1, godz. 16.00
24.04 poniedziałek:
projekcja filmu "Hannah. Nieznana historia buddyzmu"
Kino „Chemik”, godz. 19.00 - DKF - kup on-line
Sobotnie i niedzielne spotkania poprowadzi Marek Witek, który jest wieloletnim uczniem Lamy Olego Nydahla. Od roku 1997 na prośbę na prośbę swojego Mistrza jest nauczycielem buddyzmu Diamentowej Drogi. Przyczynił się do powstania i szybkiego rozwoju wielu ośrodków buddyjskich w południowej Polsce, w Czechach i na Słowacji. Wraz z przyjaciółmi prowadzi ośrodek buddyjski w Opolu, gdzie mieszka z rodziną. Prywatnie jest biznesmenem, interesuje się sztukami walki.
"Hannah. Nieznana historia buddyzmu" - nagradzany na wielu prestiżowych festiwalach film dokumentalny Marty György-Kessler i Adama Penny’ego opowiada niezwykłą historię Hannah Nydahl – Dunki, laureatki nagrody UNESCO, która wraz z mężem przeniosła buddyzm tybetański na Zachód. W dokumencie jest wiele wątków polskich. Pojawienie się buddyzmu tybetańskiego i głównych bohaterów w naszym kraju przeplata się z burzliwymi wydarzeniami i przemianami lat 80. Ważną część filmu stanowią materiały archiwalne z tego okresu oraz relacje świadków.
