Data i godzina wydarzenia: 18.03.2022 r., godz. 18.30, DK "Chemik"
Koncert dla Ukrainy
18.03, godz. 18.30 - DK "Chemik", bilety - cegiełki w cenie od 30 zł

Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie z Fundacją "Bądź Człowiekiem" organizują Koncert dla Ukrainy. Wystąpi zespół "U Studni", jak również Oksana Stefanowicz z Iwanofrankowska (fortepian) i Tetiana Kowalska z Czerkasów (śpiew).

Zespół U Studni stworzyli w 2012 r. muzycy od zawsze związani z poezją śpiewaną i krainą łagodności. Jest to jedna z najlepszych w Polsce grup uprawiających balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną.

Swój najnowszy program opierają na tekstach Krzysztofa Cezarego Buszmana, pozostają też wierni wierszom Adama Ziemianina. Śpiewają również swoje autorskie piosenki. Muzykę do większości piosenek tworzy Darek Czarny, są też w repertuarze kompozycje Oli Kiełb i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz harmonii głosów wokalistów i brzmienia instrumentów wyznaczniki stylu „U STUDNI”.
Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu „U STUDNI”. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Roberta Jaskulskiego i uroczych skrzypiec Joasi Radzik zyskały sobie szerokie kręgi fanów – w różnym wieku. Obecność w zespole Oli Kiełb to dodatkowy walor grupy. Dbałość o słowo, dobra muzyka i jasność przekazu to wielkie zalety tej grupy.
Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

Zespół ma w swoim dorobku pięć płyt: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014), Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), U Studni - Jubileusz Poety (Dalmafon 2018), Ześrodkowanie (Dalmafon 2019).

„U STUDNI” grają i śpiewają:

Dariusz Czarny – gitary, śpiew
Robert Jaskulski – gitara basowa
Joanna Radzik – skrzypce,
Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew
Ryszard Żarowski – gitary, śpiew
gościnnie z zespołem występują poeci Adam Ziemianin i Krzysztof Cezary Buszman


Zapraszamy! Pomagajmy Ukrainie!
Image