Data i godzina wydarzenia: 6-7.06.2025 r., Al. Jana Pawła II 27

Dni Miasta Kędzierzyn-Koźle 2025                        

6-7 czerwca 2025

Aleja Jana Pawła II Kędzierzyn-Koźle

6 czerwca 2025 r. (piątek)

 Godz. 17:30 Orkiestra Zespołu Szkół Żeglugi Sródlądowej

godz. 18.30 Brass Federacja

godz. 20.00 „Lemon”

godz. 21.30 Another Queen

 

7 czerwca 2025 r. (sobota)

 

godz. 16.00 Studio Piosenki MOK

godz. 18.00 Darek Guca z zespołem

godz. 19.00 Sound’n’Grace

godz. 21.00 Mery Spolsky

godz. 22.15 DJ David Hay


Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte

Studio Piosenki MOK - cudowni wokaliści Studia Piosenki MOK 

Darek Guca z zespołem - lokalna scena muzyczna reprezentowana przez Darka Gucę i wokalistami z Kędzierzyna-koźla


Brass Federation - rasowy brass-band, czyli zespół dęty! Zabrzmią dęciaki, począwszy od suzafonu poprzez puzony, baryton marszowy, trąbki, flugelhorn. To muzyka w nowoorleańskim klimacie!

 Another Queen - muzyka i największe Hity Queen na żywo. Niezapomniane wrażenia których nie doznasz słuchając jedynie płyt w domowym zaciszu. Freddiego już nie ma z nami podobnie jak nie ma już Mistrza Bacha czy Mozarta ale ich muzyka istnieje i można się nią nadal delektować na żywo. Widzowie usłyszą największe hity Queen takie jak "Radio Gaga", "We Are The Champions", "I Want to Break Free" "Don't Stop Me Now" .. i wiele innych.

LEMON

LemON jest polsko-łemkowsko-ukraińskim zespół muzycznym, założonym w 2011 roku przez Igora Herbuta. Zespół znany jest za swoje emocjonalne kompozycje, szczere teksty, ogromną energię i charyzmatyczny wokal lidera.
Igor Herbut jest wokalistą, autorem tekstów i kompozytorem. Pochodzi z Przemkowa na Dolnym Śląsku, z rodziny o łemkowskich korzeniach. Zespół wykonuje rockowe kompozycje, intymne ballady, nostalgiczne kompozycje, i wschodnie zaśpiewy. Nazwa zespołu jest połączeniem cząstki nazwy Łemkowszczyzna „lem” oraz angielskiego „on”, w wolnym tłumaczeniu: „tylko włącz”.Popularne utwory: „Napraw”, „Będę z Tobą”, „Nice”, „Wkręceni”, "AKE”, "Jutro” oraz "Scarlett".


Sound'n'Grace

Historia grupy wokalnej Sound’n’Grace rozpoczęła się w 2005 roku, tuż po tym, gdy na Warsaw Gospel Days przypadkiem wpadli na siebie Ania Żaczek i Kamil Mokrzycki. Dwie kompletnie różne osobowości, dwa odmienne charaktery. A jednak, coś zaiskrzyło. Ania i Kamil bardzo szybko nawiązali ze sobą kontkakt i jeszcze szybciej – bo po zaledwie piętnastu minutach rozmowy o swoich planach i pasjach - okazało się, że ich największą, wspólną miłością jest muzyka gospel.

Trochę więcej czasu – bo miesiąc - i nieco więcej wysiłku, zajęło im skompletowanie składu chóru, który od samego początku funkcjonuje pod nazwą Sound’n’Grace. Nie obyło jednak bez małych spięć, długich rozmów, kompromisów.

W chwili obecnej (2011 r.) Sound’n’Grace liczy ponad 20 wokalistów.  Muzyczne korzenie grupy to contemporary (nowoczesny) gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Miesza, przeplata, czerpie, łączy, eksperymentuje. Ale przede wszystkim zwraca uwagę na wysoki poziom muzyczny oraz jakość aranżacji i wykonań. Z Sound’n’Grace pracują wspaniali instrumentaliści, muzycy współpracujący na co dzień ze znanymi polskimi artystami. W repertuarze Sound’n’Grace można znaleźć zarówno standardy contemporary gospel Freda Hammonda, Kirka Franklina oraz Israela Houghtona jak i utwory soul, r’n’b i pop wykonawców takich jak Mary Mary, Angie Stone, Elton John, George Michael, Michael Jackson czy duetu Timbaland/ Timberlake. Ponadto grupa wykonuje różnorodne utwory muzyki rozrywkowej zaaranżowane w ukochanych przez siebie stylach muzycznych. Ten szeroki przekrój wykonywanej muzyki pokazuje, jak różne osobowości i temperamenty tworzą Sound’n’Grace. Pokazuje również, że różnice te - wzajemnie akceptowane i tonowane przez autentyczną przyjaźń- stały się dla całego chóru źródłem niezwykłej, pozytywnej energii i inspiracji.

Mary Spolsky

To artystka totalna, obok której trudno przejść obojętnie. Zarówno muzyka, teksty, przekaz jak i warstwa wizualna są dla niej tak samo ważne. Koncerty Mery Spolsky są świętem wszystkich tych dziedzin sztuki. Specjalistka od elektronicznych, tanecznych brzmień. Każdym kolejnym albumem umacnia swoją pozycję w czołówce polskich artystów. Jak sama mówi – chce jej się wszystkiego – więc ciągle eksperymentuje i poszukuje nowych form artystycznego wyrazu. Tworzy jedyne w swoim rodzaju uniwersum Spolsky pełne różnorodności, akceptacji i wolności. 

Zadebiutowała albumem „Miło Było Pana Poznać” (2017), a następnie umocniła swoją pozycję płytą „Dekalog Spolsky” (2019), na której znalazła się przebojowa „Bigotka”. Mery Spolsky dała się poznać jako nieprzeciętna tekściarka. Wykorzystując swój talent literacki w 2021 wydała książkę pt. „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, która sprzedała się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Następnie nagrała nowatorski audiobook, zamieniając rozdziały na piosenki.

Kilkukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka, zdobyła tytuł Kobiety Roku miesięcznika Glamour, jest także laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Zagrała setki koncertów, w tym na największych i najważniejszych festiwalach w kraju. Spełniła swoje marzenie grając support przed zespołem Coldplay na Stadionie Narodowym. Dzięki wyjątkowej charyzmie świetnie sprawdziła się także w roli prowadzącej, między innymi Top of the Top Sopot Festival czy Gali rozdania Fryderyków.

Obecnie artystka promuje swój trzeci album „EROTIK ERA”. Tym razem przygląda się tematom dotyczącym seksualności, ciałopozytywności, wstydu, relacji, oczekiwań wobec kobiet i daje temu bezkompromisowy wyraz w swoich tekstach oraz teledyskach.