Już wkrótce niezwykłe wydarzenie w Kędzierzynie-Koźlu - I Festiwal Mikołaja z Koźla. Zapraszamy od 7.10 do 9.10.2016 r.  W programie koncerty, konferencja naukowa, jarmark średniowieczny. Zapraszamy do Koźla.


Zapraszamy Państwa na I Festiwal Mikołaja z Koźla, który odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 7–9 października 2016 roku. Festiwal ma na celu promowanie wiedzy o historii miasta, o jego korzeniach, tradycji artystycznej i społecznej, a przede wszystkim przybliżenie patrona festiwalu - Mikołaja z Koźla, XV-wiecznego franciszkanina OFM Conv.

Trzydniowy cykl imprez rozpocznie się w piątek konferencją historyczno-muzykologiczną pn. „Tradycja kozielskiego średniowiecza w kulturze współczesnego miasta”. Tego samego dnia wieczorem nastąpi prawykonanie utworów pochodzących z kodeksu Mikołaja z Koźla w wykonaniu zespołu Schola Gregoriana Sancti Casimiri.

W sobotę na kozielskim Rynku odbędzie się jarmark średniowieczny, a w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w ramach odsłony kameralistyki renesansu wystąpią Ars Cantus oraz zespół Jerycho.

Barokową niedzielę uświetni koncert organowy Jana Bokszczanina, a także koncert Anny Lubańskiej (mezzosopran) z towarzyszeniem zespołu Camerata Vistula.

Pomysłodawcą festiwalu jest Wojciech Wójcicki – muzykolog i producent muzyczny, a realizatorami Miejski Ośrodek Kultury, Towarzystwo Ziemi Kozielskiej, Wydział Kultury, Sportu i Turystyki oraz Biuro Informacji i Promocji Miasta Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Zapraszamy! Szczegóły na stronach: www.mikolajzkozla.pl i www.kedzierzynkozle.pl
MzK plakat z programem