publicystyka head v3


XXIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych

im. Ireneusza Radzia


PUBLICYSTYKA 2016



21 – 23 października 2016
Dom Kultury "Chemik" 
Kędzierzyn – Koźle, al. Jana Pawła II 27

Lista zakwalifikowanych filmów
-Pobierz-

Uwaga! zmiany w regulaminie
 
Pobierz regulamin



Zobacz film z jubileuszowej, XX Publicystyki




* * *
Komisarz Festiwalu - Piotr Gabrysz - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury
Biuro Organizacyjne
 
 
Festiwal objęty patronatem
Światowej Unii Filmu Niezależnego "UNICA"

************************************

Protokół

Komisja Kwalifikacyjna w składzie:

Piotr Gabrysz  - dyrektor MOK – komisarz  festiwalu

Bogusław Rogowski – dziennikarz, wieloletni działacz niezależnego ruchu filmowego

Piotr Aptacy - adiunkt w katedrze filmoznawstwa UŚ

Jędrzej Derouiche – instruktor sekcji filmowej

Marian Białas – wieloletni działacz kinowy

w ciągi blisko 60 godzin projekcji obejrzała 284 filmów, nadesłanych z 34 krajów. Wśród nich było 112 filmów  fabularnych, 128 filmów dokumentalnych  oraz  44 filmy animowane i postanowiła  zakwalifikować do oceny festiwalowego jury 65  filmów.

 

1.      ”PĘKNIĘCIE NA ŚCIANIE”, Małgorzata Dobrowolska, Skubanka, Polska

2.      „MAM PRAWO UMIERAĆ”, Małgorzata Awiorko, Lublin, Polska

3.      „I DON’T KNOW ( NEM TUDHATOM)”, Marton Szirmai, Węgry

4.      „ATOL ŚW. JAKUBA” , Wacław Marat, Warszawa, Polska

5.      „BIOHAZART COSEL”, ZSŻŚ im. Bohaterów Westerplatte, K-Koźle, Polska

6.      „MARSZ”, Mateusz Żegliński, Szczecin, Polska

7.      „THE AUTCASTS OF THE CALATRAVA BRIDGE”, Dimitris Panakis, Grecja

8.      „ABREK”, Michał Gwardys, Warka, Polska

9.      „CARACAS TRAFFIC”, Daniel Ruiz, Wenezuela

10.  „W SUMIE MOGLISMY NAKRECIĆ JAKIŚ FILM”, Adrian Pacholec, Adrian Dulnik, Kielce, Polska

11.  „WIDZ”, Wojciech Szwiec, Łaziska Górne, Polska

12.  „ŁAŃCUCHY POKARMOWE TERENÓW ZALESIONYCH”, Bartosz Sztybor, Warszawa, Polska

13.  „NA ZNAK”, Ziuta Kowalska, Warszawa, Polska

14.  „PAN CIASTECZKO”, Krzysztof Kuźnicki, Szczecin, Polska

15.  „GDY PRZYJDZIE MI TEN ŚWIAT PORZUCIĆ”, Mateusz Buława, Bydgoszcz, Polska

16.  „CYKLIZM PO ŚLĄSKU CZYLI KTO SMARUJE TEN JEDZIE”, Wojciech Szwiec, Łaziska Górne, Polska

17.  „ONE SHOT”, Zakarya Oukazi, Algieria

18.  „MÓJ DOM”, Andrzej Szopinski-Wisła, K-Koźle, Polska

19.  „RIVERBED STORIES”, Mandy Williams, Wielka Brytania

20.  „ALBERT”, Daniel Wawrzyniak, Kłodzko, Polska

21.  „KRET KONKRET KRETYN”, Łukasz Lenda, Kraków, Polska

22.  „PERCEPCJA”, Joanna Antoniewicz, Grodków, Polska

23.  „STUDIUM POSTACI”, Rafał Makolądra, Dubienka, Polska

24.  „IREK”, Wojciech Wikarek, Tychy, Polska

25.  ”SHUCKING CORN WITH US”, Luka Klapan, Chorwacja

26.  „PLAŻA (THE BEACH)”, Michał Stenzel, Wrocław, Polska

27.  „WYPOWIEDZENIE”, Ewa Kochańska, Warszawa, Polska

28.  „MUTATION”, Daniel Zagórski, Łódź, Polska

29.  „GŁODNY KOŃ, CHORY PIES, BITE DZIECKO”, Piotr Rzepka, Kielce, Polska

30.  „ZBUNTOWANY ANIOŁ POLSKIEGO ROCK’A”, Kazimierz Bihun, Kraków, Polska

31.  „ZŁODZIEJ”, Filip Jakubowski, Kraków, Polska

32.  „THE TUNNEL”, Ricardo Yebra, Hiszpania

33.  „W NIEBIE WSZYSCY SĄ PIĘKNI”, Wiesław Zieliński, Gościejewo, Polska

34.  „LATINER”, Ines Gowland, USA

35.  „ANATOMIA DŹWIĘKU”, Anastazja Dąbroska, Warszawa, Polska

36.  „PASJA ŻYCIA”, Bartosz Gajda, Oświęcim, Polska

37.  „NASZA ROZMOWA”, Mieczysław Krzel, Warszawa, Polska

38.  „SKARBY PANA TEOFILA”, Wojciech Szwiec, Łaziska Górne, Polska

39.  „BLUE EYED BOY”, Amir Masoud Soheili, Iran

40.  „PIÓRKA”, Julian Zawisza, Legnica, Polska

41.  „ORLE GNIAZDO”, Julian Zawisza, Legnica, Polska

42.  THE LAST RAFTER”, Drago Toroman, Chorwacja

43.  „BROTHERS”, Aleksandra Czenczek, Wielka Brytania

44.  ‘SWITCH MAN”, Hsun-Chun Chuang, Tajwan

45.  „NOURA”, Mathieu Sainty, Francja

46.  „GUANTANAMO BABY”, Dieter Primig, Niemcy

47.  „DINNER FOR FEW”, Nassos Vakalis, Grecja, USA

48.  „MAMCI I UDICE”, Luka Popadic, Serbia, Szwajcaria

49.  „SERIOUSLY DEADLY SILENCE”, Sara Koppel, Dania

50.  „WASTED NIGHT”, Joseph Catte, Francja

51.  „ULLATHUKONDU”, Komalankutty Methil, Zjednoczone Emiraty Arabskie

52.  „HUMANEXUS”, Ying-Fang Shen, USA

53.  „I AM SAMI”, Kae Bahar, Wielka Brytania

54.  „GESCHUTZTER RAUM”, Zora Rux, Niemcy

55.  LA GRAN AVENTURA DE MANEL Y LOS PALILLOS MÁGICOS”, Xavier Pijuan Sala, Hiszpania

56.  „TRAS EL ARCEN”, Jose Antonio Olivares, Hiszpania

57.  „SADGAMAYA”, Ramakrishnan C.K., Indie

58.  „THE WHISTLE MAN”, Jorge Gomez, Hiszpania, USA

59.  „TI HO INCONTRATA DO”, Marco Toscani, Włochy

60.  „PLAKE STIL”, Zanyar Azizi, Iran

61.  „IT GIRL”, Oriol Puig Playa, Hiszpania

62.  „LISTEN”, Rungano Nyoni, Dania, Finlandia

63.  „PORTRAIT OF A WIND-UP MAKER”, Dario Perez, Hiszpania

64.  „TOUCHED”, Cristina Guisado Garcia, Hiszpania

MONSIEUR LUNE”, Seze Julien, Francja

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookies oraz jak je usunąć zobacz naszą politykę prywatności - czytaj.

Zakceptuj pliki cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information