Dni Kędzierzyna-Koźla odbędą się 3 i 4 czerwca na alei Jana Pawła II. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą: Ray Wilson, Gooral, Dawid Podsiadło, zespół Sen i Andrzej Rybiński. W nocy z 3/4 czerwca zapraszamy również na Silent Disco. 

Dni Miasta Kędzierzyn – Koźle 2016

02 czerwca – czwartek

19.00 – koncert Kędzierzyńskiej Filharmonii Młodych (DK "Chemik")

03 czerwca – piątek

17.30 – 18.30 – koncert Studia Piosenki, "Tribute to Sting" 

"Tribute to Sting"
to koncert, w którym Studio Piosenki MOK i młodzi muzycy z Kędzierzyna-Koźla wykonają największe przeboje z repertuaru Stinga oraz The Police. Koncert organizujemy, by przypomnieć mieszkańcom naszego miasta i nie tylko, a może niektórym dopiero przedstawić tego wspaniałego artystę. Brytyjski muzyk, wokalista i multiinstrumentalista, którego wielkość jest niezaprzeczalna. Nigdy nie spoczywa na laurach, nie uważa, że umie już wszystko i nie musi się doskonalić. Jest doskonałym wzorem do naśladowania dla wielu, szczególnie młodych muzyków. Jak sam powiedział w jednym z wywiadów "Im więcej trenuję, tym więcej mam szczęścia". Piosenki takie jak " Englishman in New York", "Shape of my heart", "Fields of gold", czy "Every breath you take" zna praktycznie każdy. To właśnie te przeboje wypełnią koncert "Tribute to Sting". Koncert, w który zaangażowanych jest wielu młodych, zdolnych muzyków i wokalistów naszego miasta. Jesteśmy pewni, że przypadnie on do gustu wszystkim fanom muzyki na najwyższym poziomie.

Utwory: If you love somebody, Englishman in New York, Roxanne, Driven to tears, Brand new day, Fields of gold, Shape of my heart, Every breath you take, Always on your side Whenever, I say your name, Every little thing she does is magic, Consider me gone, Desert rose, Fragile.

Wystepują:

Studio Piosenki MOK: Agnieszka Treffon Hania Posid Sara Bochenek Asia Krebs Karolina Zborowska Emilia Kutyła Andżelika Wolny Agata Banaś Alan Rakoczy Sebastian Barton Alicja Nowak,

Zespół: kierownik muzyczny/instrumenty klawiszowe: Tadeusz Bratus perkusja: Krzysztof Kabut gitara solowa: Szymon China gitara basowa: Daniel Wiśniowski saksofon/harmonijka: Krzysztof Joniak.

19.00 – koncert Goorala
L1002573
Gooral
, kiedyś znany jako Dobry Gooral, to właściwie Mateusz Górny. Urodzony w 1982 roku Gooral pochodzi z Bielska Białej. Gooral dał się poznać publiczności jako DJ i producent muzyczny. Muzyka, jaką tworzy Gooral to, najprościej mówiąc, mieszanka electro z rodzimym góralskim folkiem. Mimo że Gooral zaczynał jako instruktor narciarski, a potem studiował fizykę w Poznaniu, w jego życiu wygrała inna pasja. Muzyką zajął się najpierw sam (w 2003 na antenie Radia Bis zadebiutował remiksem "Whola Lotta Love"), a później działał w projekcie Psio Crew, gdzie po raz pierwszy eksperymentalnie połączył folklor z muzyką elektroniczną, reggae i hip-hopem. Na pytanie skąd inspiracja góralszczyzną, odpowiada w wywiadzie z Marcinem Flintem: "Bardzo chciałem wymyślić coś nowego. To był czas popularności "Buddha Baru" i "Karma Collection", gdy producenci z zachodu jeździli do Tybetu i tworzyli zafascynowani tamtejszą kulturą. Bardzo mi się to podobało. Zarazem zdałem sobie sprawę, że sam mam góry pod nosem, widzę je co rano. Przypomniałem sobie też o kumplu, który w stroju góralskim popylał na zajęcia, gdy ja byłem mieszkającym w bloku kilkulatkiem. Zapytałem, czy by nie chciał spróbować współpracy. Po namowach powiedział, że spoko. Zrobiliśmy wtedy skład Psio Crew".

Solowa kariera Goorala rozpoczyna się wraz z wydaniem pierwszej płyty "Etno Elektro". Z płyty pochodzi "Karczmareczka", najpopularniejszy hit Goorala. Gooral pojawia się na licznych festiwalach, w tym dwukrotnie na Przystanku Woodstock. Występ porywa publiczność, a nagranie "Karczmareczki" z 2012 w serwisie Youtube ma ponad pół miliona odsłon. W 2013 Gooral dzieli scenę z legendarnym Mazowszem. Gooral, którego muzycznie wspomagają Anna Wiosna Rogowska i Łukasz Adamczewski, występuje obok takich artystów jak Foreign Beggars czy Woodkid. W styczniu 2014 wydaje drugą płytę studyjną - "Better Place". Gooral jest w trakcie przygotowywania płyty w oparciu o twórczość Marta Grechuty.

Dyskografia:

"Ethno Elektro" (2011)

"Better Place" (2014)

Największe przeboje:

"Karczmareczka"

"Pod jaworem (Scapegoat)"

21.00– Ray Wilson z zespołem

Ray D

Ray Wilson, wyróżniony przez "Classic Rock Magazin" jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów,
ceniony zwłaszcza za swoją sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Ray miał kilku muzycznych przewodników. Ojciec zaszczepił w nim sympatie do amerykańskich piosenkarzy i songwriterów takich jak Bob Dylan, Bruce Springsteen,Jackson Brown, czy Neil Young. Starszy brat przekonał go do twórczości kanadyjskiego Rush. Pierwszy poważny zespół Ray'a to współzałożony z bratem Steve'm Guaranteed Pure. W roku 1994 Ray dołączył do szkockiego zespołu Stiltskin. Debiutancki singiel tej grupy "Inside" stał się sensacją muzyki grunge roku 1994 i znalazł się na pierwszym miejscu w większości europejskich list przebojów. Do dnia dzisiejszego "Inside" często gości na antenach stacji radiowych, a w pamięci telewidzów pozostał z pewnością także spot reklamowy firmy "Levi's" z użyciem motywu muzycznego z tego utworu.

Poprzez niewiarygodny sukces Stiltskin, muzycy zespołu Genesis zwrócili uwagę na Raya Wilsona i zaangażowali go po rezygnacji Phila Collinsa. Od roku 1996 do roku 1999 Wilson był frontmanem tej legendarnej grupy oraz współtworzył będący na czwartym miejscu w historii sprzedaży zespołu album - "Calling All Stations". Konsekwencją wydania płyty była ogólnoświatowa trasa koncertowa "Calling All Stations Tour". Po zakończeniu trasy działalność zespołu została zawieszona.

Po odejściu z legendy rocka, Wilson przypomniał sobie o swoich korzeniach i wydał z Guaranteed Pure album "Millionairhead". W roku 2001 Ray Wilson rozpoczął swoją karierą solową specjalnym koncertem na "Edinburgh International Festival". Po długiej trasie po Europie oraz w Ameryce Południowej i Środkowej, artysta wydał w roku 2003 swój pierwszy album solowy "Change" i zaprezentował go w trakcie swojego tournee, podczas którego wystąpili także JOE JACKSON i zespół SAGA. W utworze "Yet Another Day" doszło do współpracy Raya z holenderskim DJ-em Armin'em Van Buuren'em; remix dostał się na pierwsze miejsca Dance-Charts w wielu Krajach. Ray Wilson w ciągu następnych lat intensywnie koncertował, odbył także tournee z Dolores O'Riordan z zespołu Cranberries oraz z frontmanem Supertramp - Rogerem Hogdsonem. Następnym solowym wydawnictwem była płyta "The Next Best Thing" (2004) , była ona płytą ostrzejszą, bardziej rockową niż "Change", ale nie zabrakło na niej rzeczy delikatnych.

Jesienią w roku 2006 Stiltskin albumem studyjnym "She" Ray Wilson świętował powrót do mocniejszego brzmienia i zespołu Stiltskin. Wraz z nowym składem tej formacji Ray Wilson & Stiltskin ruszyli w długą trasę koncertową. Po wielu latach namawiania przez bliskie otoczenie i fanów narodził się projekt koncertowy Genesis Classic, prezentujący wybrane kompozycje zespołu Genesis, muzyków zespołu (Peter Gabriel, Mike Rutheford czy Phil Collins) oraz Raya Wilsona. W międzyczasie życie osobiste szkockiego muzyka sprowadziło go do Polski, gdzie od jakiegoś czasu mieszka na stałe. Częściowo w Polsce powstał także jego ostatni solowy album - "Propaganda Man". (2009)

We wrześniu 2011 ukazał się oczekiwany album studyjny Ray Wilson & Stliltskin "Unfulfillment". Materiał, który znalazł się na tym albumie to z jednej strony potężny ładunek energii w utworach opartych na masywnie brzmiących gitarach a z drugiej strony osobiste teksty, ballady oraz ciekawe aranżacje instrumentów smyczkowych. Do tego wszystkiego dochodzi charakterystyczny wokal Raya Wilsona. Jak dobrze wiedzą fani artysty, a zwłaszcza płeć piękna - głębia ciepła barwa wokalu Wilsona tworzy wręcz hipnotyzujący nastrój, poruszając słuchaczy często aż do głębi.

Oficjalna strona:
http://www.raywilson.co.uk/

23.00Silent Disco - dyskoteka w słuchawkach z możliwością wyboru spośród trzech rodzajów muzyki: R'n'B, house, dance -
Hala "Śródmieście", wstęp - 10 zł.

04 czerwca - sobota

15.30 – koncert dla dzieci „Zejman i Garkumpel”
31
Grupa powstała w roku 1985 początkowo jako duet Mirosław „Koval” Kowalewski i Romek Wojciechowski. Z czasem do duetu dołączali kolejni muzycy. Seria Nagród na festiwalach muzyki żeglarskiej , potem współpraca Zejmana z ogólnopolską telewizją, zaproszenia do popularnych programów TV takich, jak: "Domowe przedszkole" (TVP1) , "Bezludna Wyspa" (TVP2), "Śpiewające fortepiany" (TVP2), "Od przedszkola do Opola" (TVP1), nagrania radiowe. To wszystko świadczy o wysokiej renomie zespołu.

Zejman & Garkumpel tworzy nie tylko muzykę dla dorosłych. Wychodząc z pedagogicznego założenia, że muzyka również uczy i wychowuje, Zejman nagrał także serię płyt z piosenkami dla dzieci. Autorem większości tekstów jest Mirek Koval Kowalewski, a oprawą muzyczną zajmuje się Zbyszek Murawski. W 2007 roku wszedł na kinowe ekrany pełnometrażowy, animowany film dla dzieci, pt. "Wielka wędrówka" z muzyką w wykonaniu Zejmana a skomponowaną przez członków zespołu: Tadeusza Melona i Zbyszka Murawskiego. Przez ponad 20 lat istnienia Zejman & Garkumpel dał ponad 2000 koncertów, nagrał 12 płyt oraz kilkanaście żeglarskich hitów. Takie piosenki, jak "Samantha", "Szanta dziewicy" czy "Anioły Żywioły", są nie tylko powszechnie znane publiczności, ale i odtwarzane przez innych artystów.
W ciągu tych ładnych kilku lat wielokrotnie zmieniał się skład zespołu oraz brzmienie.
Obecnie zespół Zejman & Garkumpel tworzą:
Mirek Koval Kowalewski - wokal, gitara,
Zbyszek Murawski - gitara, wokal,
Monika Szulińska - instrumenty perkusyjne,
Adam Rakowski - gitara basowa,
Tadeusz Melon - instrumenty smyczkowe
Marcin Lemiszewski - perkusja.
Gościnnie występują z Zejmanem: znakomity akordeonista Jacek Michalak oraz basista Jacek Szuliński. Aktualnie zespół Zejman & Garkumpel jest w czołówce polskich wykonawców spod znaku marzeń, wiatru i przygody. Swoją pozycję zawdzięcza nie tylko świetnym kompozycjom i mistrzowskim aranżacjom, ale i niesamowitej energii, która emanuje ze sceny podczas każdego koncertu.
Występy Zejmana to zawsze wyjątkowe wydarzenie, masa dobrej zabawy i miłe wspomnienia.

17.30 – koncert Andrzeja Rybińskiego

Andrzej Rybiński,
urodził się w 1949 roku w Łodzi,jest piosenkarzem,kompozytorem i gitarzystą.Kariera muzyczna Andrzeja Rybińskiego rozpoczyna się na początku lat 70,wtedy to wraz z Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch stworzyli zespól 2+1.Współpraca z zespołem 2+1 nie trwała jednak długo.W 1971 roku założył zespół "Andrzej i Eliza" z Elizą Grochowiecką i Zbigniewem Hołdysem.Zespół przetrwał do 1981 roku,po jego rozpadzie Andrzej Rybiński rozpoczął karierę solową.

19.00 – koncert zespołu „Sen”

Sen - to zespół  z Wrocławia stworzony przez trójkę doświadczonych muzyków: Waldka Orłowskiego (gitarzysta i kompozytor, współpracował z m.in. Patrycją Markowską,Małgorzatą Ostrowską,Gabrielem Fleszarem, Krzysztofem Kiljańskim, Urszulą, Arturem Gadowskim, Teatrem Buffo i innymi) Wojtka Sitnika (perkusista laureat wielu konkursów perkusyjnych, uczestnik Mapex Drummer of Tomorrow World Final 2012 w Frankfurcie oraz Pawła Kwaśnego (wokalista, tekściarz).  Po dwóch miesiącach od premiery singla,, Nad ranem,, w utwór uwierzyli m.in. Warner Music Poland, RMF Maxx, Radio Eska ,Eska Rock, Polish Radio London, KRK FM, Polskie Radio Olsztyn, Radio Fama Kielce,Radio Opole, Radio Wrocław i Inni.  Pod koniec lutego odbyła się premiera teledysku ,,Nad ranem,, w reżyserii Michała Jagiełło, nad którym patronat objął portal Interia.pl

20.30 – Finalista Koz All Music Festival - Zespół Pav.love.skyPav.love.sky


Pav.love.sky, projekt Pawła Melskiego, to połączenie świeżego, alternatywnego brzmienia z muzyką przyjemną dla ucha. Piosenki swoim klimatem z pewnością bardziej przypominają te „zza oceanu”, aniżeli tworzone przez rodzimych artystów. Jego utwór 'Moments' znajdował się przez 12 tygodni na wysokich pozycjach listy przebojów radia Pomorza i Kujaw. W 2015 r. otrzymał zaproszenie od Piotra Stelmacha z PR3 do udziału w 'Orlen Warsaw Marathon Jam Session', gdzie na trasie maratonu wspólnie z zespołem muzyką dopingowali biegaczy.Piosenka 'Moments' reprezentowała również województwo opolskie na ogólnopolskim festiwalu "Przebojem na antenę 2015" w Hajnówce, promującym nowe przeboje radiowe.Pav.love.sky jest zwycięzcą 4. edycji KOZ ALL Music Festival. Obecnie Pav.love.sky pracuje nad debiutanckim albumem, który ukaże się w czerwcu 2016 r.

Obecnie zespół składa się z 6 osób. Paweł Melski - wokal, gitara, kompozycja, Krzysztof Krisu - perkusja, Damian Wojda - gitara, Mateusz Melski - klawisz, Grzegorz Potocki - bas, Elżbieta Kornas - drugi wokal.

Muzyka zespołu to mieszanka różnych stylów muzycznych: soft rocka, indie popu, funku, czy nawet muzyki country. Teksty piosenek są w językach angielskim i polskim.

Nagrody

- Zwycięzcy 4. edycji KOZ ALL Music Festiwal

- 'Moments' przez 12 tygodni na liście przebojów Radia PiK

- Zwycięzca Wojewódzkiego Przeglądu Artystycznego „Młode Opole 2011”

- II m-ce w Przeglądzie Piosenki Studenckiej Nocne Śpiewanie 2012

- Luty 2014 - Utwór 'Goodbye Victoria' został wybrany przez brytyjski portal muzyczny "Q" do rywalizacji i promocji wśród nowych, dobrze zapowiadających się muzyków w konkursie "Richer Unsigned" - największego sprzedawcy sprzętu muzycznego w UK

- Kwiecień 2014 - recital podczas pobytu w Korei Południowej - pozytywny odbiór i nowe zagraniczne 'lajki' na facebook ;)

- 20.02.2015 pierwsze odtworzenie utworów "Moments" i "Now I'm Feeling Love" na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia

- Marzec 2015 r. utwór "Moments" oficjalnie na playliście Radia Opole

- Uczestnik programu Must Be The Music 2015

- Laureat Orlen Warsaw Marathon Jam Session 2015, koordynowanego przez Piotra Stelmacha z PR3 (wystąpili jako jeden z 33 zespołów na trasie Maratonu)

- Reprezentant województwa opolskiego 2015 na ogólnopolskim festiwalu "Przebojem na antenę" w Hajnówce, promującym nowe przeboje radiowe

- Uczestnik eliminacji do opolskich Debiutów 2015

21.30 – koncert Dawida Podsiadły

Dawid Podsiadlo FOTO Lukasz Zietek 7874

Dawid Podsiadło, nie zwalnia tempa. Kiedy niespełna trzy lata temu szykował się do wydania pierwszej płyty, był dobrze zapowiadającym się zwycięzcą telewizyjnego talent show. Jego debiutancki album „Comfort and Happiness” ukazał się 3 lata temu, ale do dziś utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce z wynikiem ponad 160 000 tyś kopi i statusem diamentoweł płyty. Druga wydana jesienią 2015 roku solowa płyta pod przewrotnym tytułem „Annoyance and Disappointment” jest już podwójną platyną i także nie schodzi z list bestselerów, a sam Dawid jest dziś bez wątpienia jedną z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej, ciesząc się uznaniem zarówno krytyków jak i fanów.

Proponujący ostatni album, singiel “W Dobrą Stronę” przez wiele tygodni był najczęściej granym utworem w stacjach radiowych a teledysk ma ponad 14 mln wyświetleń w serwisie Youtube. Dużym sukcesem zakończyła się także wiosenna trasa koncertowa „Son of Analog Tour" - prawie dwadzieścia tysięcy biletów wyprzedało się błyskawicznie jeszcze przed pierwszym występem. Młody zdobywca aż czterech Fryderyków sprzed dwóch lat, został w tym roku ponownie nominowany przez Akademię Fonograficzną ZPAV aż w trzech kategoriach i ostatecznie zgarnął nagrodę w kategorii Teledysk Roku.

dni m